Zielony jęczmień w tabletkach, czy w proszku?

Decydując się na stosowanie zielonego jęczmienia mamy do wyboru tabletki i proszek. Czy wiesz, czym właściwie różnią się te dwie formy? Która z nich przyniesie nam lepsze korzyści prozdrowotne?

Zielony jęczmień – cena za technologię

Na samym początku warto podkreślić, że obydwie formy, w jakich możemy nabyć zielony jęczmień – tabletki i proszek – cechują się wyższą ceną, niż popularne suplementy diety. Wynika to z technologii, w jakiej pozyskuje się materiał do wytworzenia produktu. Tabletki z jęczmieniem zielonym są zazwyczaj o wiele tańsze, niż sam proszek wyprodukowany z jego soku.

Co jest zdrowsze: proszek czy tabletki?

Zasadniczo, proszek z zielonego jęczmienia pozyskiwany z jego soku jest zdrowszą alternatywą jako, że zachowuje większość dobroczynnych składników, którymi poszczycić może się ta roślina. Z drugiej strony, proszek jest wykorzystywany w produkcji jęczmiennych tabletek, gdzie tylko nieznacznie traci na swojej odżywczości. Przy okazji, suplementy z jęczmieniem zielonym w kapsułkach oznaczają dla nas mniejsze koszty, jak również wygodniejszą formę stosowania w dowolnym miejscu i czasie.

Proszek z jęczmienia zielonego w kuchni

Nie można odmówić sproszkowanemu jęczmieniowi jego wielozadaniowości kulinarnej – to wygodny sposób, by dodać wartości odżywczych niemal każdemu daniu, poczynając od zupy, poprzez sałatkę, kończąc na zwykłym jogurcie. Z drugiej strony, pokruszone pigułki z jęczmieniem możemy zastosować w bardzo podobny sposób.

Zielony jęczmień w tabletkach zawsze pod ręką

Jeśli zaś chodzi o główną zaletę jęczmienia zielonego w tabletkach, jest nią wygoda stosowania – pigułki możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i bez problemu przyjmować o wybranych porach. W zestawieniu z o wiele niższą ceną, zielony jęczmień w tabletkach dla większości z nas okaże się korzystniejszym wyborem od wersji sproszkowanej. W końcu, skóro efekty są podobne – po co przepłacać?