Zielony jęczmień – efekty stosowania korzystne dla urody

Dużo mówi się o właściwościach zielonego jęczmienia dobrych dla stanu naszego zdrowia, jednak warto podkreślić, że wpływa on dobroczynnie również na nasz wygląd. Ta cudowna roślina może rozwiązać wiele twoich kompleksów.

Zielony jęczmień – zastosowanie w pielęgnacji skóry

Problematyczna skóra borykająca się z trądzikiem i zaskórnikami wymaga nie tylko pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami, ale i odżywiania od wewnątrz. Młody, zielony jęczmień może stanowić doskonałe uzupełnienie diety zdrowej dla skóry – duże ilości witamin i minerałów (w szczególności chromu i manganu) skutecznie zmniejszają stany zapalne skóry, a tym samym niwelują nawet najbardziej uporczywy trądzik. Zielony jęczmień sprawdzi się również w łagodzeniu alergii skórnych oraz egzemy.

Zielony jęczmień – efekty dla włosów i paznokci

Również wtedy, gdy zależy nam na pięknych kosmykach i mocnych paznokciach warto sięgać po zielony jęczmień. Jako, że ten suplement to prawdziwa bomba witaminowa, powoduje szybszy wzrost włosów i paznokci i lepsze ich odżywienie. To także doskonała rada dla tych, którzy borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Borykasz się z cellulitem? Stosuj zielony jęczmień

Tzw. skórka pomarańczowa to prawdziwa zmora ogromnej części kobiet. Nawet, gdy nie doskwierają nam nadmierne kilogramy, może dotknąć nas ten problem – jego głównymi przyczynami są siedzący tryb życia i zbyt mała ilość wypijanej wody. Gdy uregulujesz te aspekty, wspomóż kurację antycellulitową zielonym jęczmieniem. Jego działanie oczyszczające usuwa z organizmu toksyny i złogi, dzięki czemu szybciej uzyskasz rewelacyjne efekty.

Zielony jęczmień i działanie odchudzające

Poza tym, że zgrabna linia to wyznacznik naszego zdrowia, zależy nam na niej również dlatego, by po prostu czuć się atrakcyjnie. Zielony jęczmień przyspiesza przemianę materii, usprawnia trawienie, a za sprawą dużej ilości błonnika tłumi nadmierne łaknienie. Wszystko to powoduje, że chudniemy szybciej, jednocześnie dostarczając ciału alfabet niezbędnych witamin i minerałów.

 

Zamiast opierać pielęgnację ciała wyłącznie na kosmetykach, w codzienne nawyki wprowadź zdrową dietę uzupełnioną o zielony jęczmień. Znakomite efekty zauważysz znacznie szybciej, a w pakiecie otrzymasz także i końskie zdrowie.