Zielony jęczmień – właściwości i zastosowanie

Młody, zielony jęczmień zyskuje coraz większą popularność w gronie tzw. superfoods – pokarmów i suplementów diety o szczególnie korzystnych dla zdrowia właściwościach. Istotnie – jego zalety można mnożyć, dzięki czemu zielony jęczmień deklasuje szerokie grono warzyw i owoców.

Zielony jęczmień – właściwości korzystne dla zdrowia

Co sprawia, że młody, zielony jęczmień zyskuje coraz większe grono miłośników? Okazuje się, że to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Dowiedziono, że zielony jęczmień ma witaminy C niż niejeden z cytrusów, a także więcej beta karotenu niż marchew. To również cenne źródło witamin z grupy B, pierwiastków takich jak żelazo, cynk, magnez. Dodatkowo – zielony jęczmień zapewnia nam pokaźną dawkę aminokwasów, co wyróżnia go spośród wielu innych roślin.

Młody, zielony jęczmień, a uroda

Właściwości detoksykujące zielonego jęczmienia sprawiają, że wykazuje on doskonały  wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. Ponadto, zielony jęczmień stanowi doskonałe uzupełnienie walki z cellulitem.

Zielony jęczmień – efekty stosowania

Czego możemy się spodziewać stosując zielony jęczmień? Po pierwsze – przede wszystkim zapewni nam działanie przeciwzapalne, dzięki witaminom pełniącym funkcję przeciwutleniaczy. To zatem doskonały sposób na wzmocnienie odporności, jak i zwalczenie już powstałych infekcji. Stosowanie zielonego jęczmienia to recepta na zdrową, pozbawioną trądziku skórę, a także na jej wolniejsze starzenie. Dodatkowo – zielony jęczmień łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz bóle stawów.

Zielony jęczmień – zastosowanie w odchudzaniu

Najsławniejszą właściwością zielonego jęczmienia zdaje się być jego działanie odchudzające. Zielony jęczmień w tabletach zyskuje popularność zarówno jako suplement pomagający pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i dostarczający nam cennych substancji odżywczych. Sekret tkwi w wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, który wywołuje uczucie sytości i poprawę trawienia. Warto jednak zaznaczyć, że stosowanie młodego, zielonego jęczmienia warto połączyć wraz ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną – wtedy efekty będą najbardziej zadowalające.

Zielony jęczmień – jak stosować suplement diety?

Od innych roślin zielony jęczmień wyróżnia się tym, że nie spożywamy go w wersji surowej, na przykład jako dodatek do sałatki. Dostępny jest w formie proszku lub rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Najwygodniejsza forma, w jakiej występuje zielony jęczmień – tabletki, jest prosta w użyciu i nie wymaga od nas wysiłku. Wystarczy, że będziemy spożywać go przed posiłkiem.

 

Podsumowując – zielony jęczmień warto stosować, nawet, gdy nie zależy nam na zrzuceniu paru kilogramów. To doskonały suplement dla każdego, kto chce dostarczać swojemu organizmowi pełne spektrum substancji odżywczych każdego dnia. Musimy przygotować się na jedno, kupując zielony jęczmień: cena tego specyfiku nie jest niska, jednak bez dwóch zdań w obliczu znakomitego działania tego specyfiku nie ma ona najmniejszego znaczenia.